חתונה בשטח, למה? כמה? ואיך?

אחת המגמות הבולטות בין הזוגות הצעירים העומדים להינשא היא ההעדפה לקיים את החתונה בשטח. הפקת חתונה בשטח כרוכה אמנם בארגונים רבים כיוון שיש לדאוג לפתרונות הצללה איכותיים, לשכור ציוד מתאים כמו כסאות, שולחנות, כלי אוכל והגשה, מערכת הגברה, מערכת תאורה, שירותים ניידים איכותיים, פינות ישיבה נוחות ועוד. עם זאת, חתונה בשטח מהווה אירוע ייחודי, מרגש ובלתי נשכח לנוכח התפאורה של מרחבי הטבע הפתוחים, האוויר הצח, השמיים זרועי הכוכבים והאווירה הטבעית והמשוחררת שרק הטבע יכול לספק.

אווירה טבעית קסומה

אין כמו אירועים הנערכים בשטח ובחיק הטבע. יש בישראל פנינות טבע רבות בהן ניתן לקיים אירועים רבים, לרבות חתונות. חתונה בשטח היא אירוע מקורי, ייחודי ומרגש אותו לא תשכחו לעולם, לא אתם ולא האורחים שהזמנתם.

עם זאת, כדי להפיק חתונה בשטח מומלץ לפנות לחברה מקצועית או לאנשי מקצוע מיומנים המתמחים בהפקת אירועים בשטח. יש לדאוג לציוד רב שבחתונה באולם או בגן אירועים נמצא במקום כמו שירותים, תאורה, הגברה, שולחנות וכסאות, ציוד לאוכל ועוד. לכן, כדי להפיק אירוע מושלם עליכם להכין רשימה מפורטת של כל הציוד הנדרש להפקת חתונה יוקרתית ואיכותית, כך שהאורחים שלכם ירגישו נוח ויוכלו לשמוח בשמחתכם.

השכרת ציוד לחתונה בשטח

כאמור, ניתן לפנות לחברת הפקות מקצועית המתמחה באירועים בשטח וברשותה ידע וניסיון רב גם בהפקת חתונות בחיק הטבע. ראשית, עליכם לבחור מקום נוח ונגיש שיאפשר לאורחים למצוא בקלות את המקום, ויאפשר גם לחברות המספקות ציוד להגיע בקלות על מנת לפרוק את הציוד ולהתקין אותו במקום. שנית, עליכם לשכור ציוד רב לחתונה בשטח, בין היתר עליכם לדאוג לציוד הבא -

  • אוהל אירועים או פתרונות הצללה גדולים ואיכותיים לסינון קרני השמש ולהגנה מפני הלחות הגבוהה
  • פתרונות חימום או קירור בהתאם לעונה
  • ציוד ישיבה - פינות זולה נוחות, כסאות ושלחנות לפי מספר האורחים
  • ציוד לאוכל - סכו"ם, קערות הגשה, שולחנות לבופה, מגשים, כוסות וצלחות וכו'
  • ציוד הגברה וגנרטור
  • ציוד תאורה
  • עמדה לתקליטן
  • במה ניידת לריקודים
  • חופה וקישוטים

עלויות הציוד משתנות בין החברות השונות ועל פי איכות הציוד ויוקרתו. לכן, מומלץ לערוך סקר שוק מקיף. כדאי לדעת כי עלות השכרת גנרטור יכולה להסתכם ב- 5,000 ₪ כולל פריסת כבלי חשמל וגנרטור חירום לעת הצורך, השכרת מערכת הגברה יכולה להגיע לכ- 2,500 ₪, עלות פתרונות הצללה משתנה בהתאם לסוג וגודל ההצללה ויכולה לנוע בין כמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים, השכרת כסאות ושולחנות תסתכם אף היא בכמה מאות שקלים או יותר. במידה ואתם מתכננים חתונה בשטח הנמצא בבעלות אדם או חברה עליכם לנהל עמו מו"מ ולרוב תיאלצו לשלם כמה אלפי שקלים תמורת השכרת השטח לאירוע. מעבר לכך עליכם להזמין חברת קייטרינג, צלם, תקליטן, אטרקציות שונות.

בנוסף, עליכם לדאוג לשירותים ניידים ומומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא ומציעה קרוואן שירותים נייד עם 2-4 תאים, כדאי לדעת כי מדובר בקרוואן יוקרתי וממוזג כאשר החברה מתקינה אותו בשטח ודואגת לתחזוקה שלו ולניקיון תאי השירותים לאורך כל האירוע. הקרוואן מתאים לכל סוגי האירועים, לאירועים קטנים וגדולים כאחד, ויש בו מראות גדולות, מוסיקת רקע נעימה, סבון רחצה לידיים, לובי כניסה מרשים, מגבות נייר וציוד נוסף.