תכנון אירועים לקיץ

איזה ציוד מומלץ אל מול מאפייני הקיץ?

הקיץ הגיע וכמות האירועים שמתקיימים בכל רחבי הארץ עולה יחד עם הטמפרטורות. אם אתם מעוניינים להצטרף לטרנד של עריכת אירועים תחת כיפת השמיים, עליכם לזכור שהתכנון שלהם אינו בהכרח פשוט. האתגר הגדול כאן הוא לנצל מצד אחד את היתרונות הטבעיים של הטבע ושל הקיץ, אך מן העבר השני – להתמודד בהצלחה עם הקשיים שהוא מערים, למשל מבחינת מזג האוויר. התוצאה היא תכנון מוקפד של האירוע שחייב להתייחס לפרטים הקטנים ביותר, פרטים שהחשיבות שלהם בדרך להצלחת האירוע היא בהחלט גדולה.

החשיבות של שירותים ניידים

שירותים ניידים הם צורך חובה בכל אירוע המתקיים בחיק הטבע. הנקודה הראשונה שאתם צריכים לזכור ביחס אליהם היא שהם מהווים הרבה יותר מאשר פריט פונקציונלי, חשוב ככל שיהיה. השירותים הניידים המוצעים היום עומדים בדרגות הגבוהות ביותר של פאר, איבזור וניקיון. כאשר פונים לחברה שיודעת את העבודה, מוצאים תאי שירותים שמציעים את כל הדרוש לשיפור חווית הביקור והשהות בהם: לובי כניסה מפואר, תאורה מוקפדת, מראות גדולות, מערכות מיזוג אוויר, מתקנים להפצת ריח מרענן, מוזיקת רקע, מתלה לבגדים, סבון ידיים ועוד. בדרך זו ניתן גם להפוך את השירותים למקום התרעננות והתארגנות נוח. כל אלה מביאים לכך שהשילוב של התאים באירוע הופך ללא פחות ממופתי: הם מצליחים לשמור על רמת הפאר שמאפיינת בוודאי תשתיות אחרות של האירוע ועל החוויה של האורחים. למעשה, ישנם לא מעט מצבים בהם קרוואני השירותים ותאי השירותים לוקחים חלק מרכזי במיתוג האירוע כיוקרתי. ניתן למצוא כיום וריאציות שונות של תאי שירותים, כך שהבחירה צריכה להתייחס גם לגודלו המיועד של האירוע. כלל האצבע שניתן לבחור פתרונות על פיו הוא שבאירועים קטנים (עד 200 אורחים) ניתן להסתפק בקרוואן שירותים ובו שני תאים, בעוד שבאירועים גדולים יותר הדרישה היא לארבעה תאי שירותים לפחות. מספר האורחים מגדיר האם יש צורך במילוי מים או במיכל נוסף: בקרוואנים הקטנים יותר אין צורך במילוי מים ובעזרים נוספים באירועים של עד 150 מוזמנים, בעוד שבקרוואנים הגדולים אפשר להתבסס על התאים הקיימים, ללא מילוי מים, כשמספר האורחים אינו עולה על 400.

מתקנים בכל מקום

שירותים ניידים לשטח, בהתאם להגדרה שלהם, מיועדים להיות מושמים באזור חיצוני כלשהו ללא צורך בתשתיות מורכבות. נשאלת בהקשר הזה השאלה האם יש חשיבות לתנאי השטח הספציפיים באזור. התשובה הפשוטה היא שכיום אין מקום לדאגה מהבחינה הזו. השירותים הניידים המתקדמים כיום מגיעים לכל מקום וניתן למקם אותם בכל תנאי שטח, גם בשטחים מסובכים יחסית: בחוף הים, ביערות או אפילו בהרים. ממש אי אפשר לומר את זה על כל התשתיות של האירוע, כפי שחווים על בשרם רבים המעוניינים לתכנן את האירוע ונתקלים בקשיים רבים. במקרה של השירותים הניידים, הכל מתאפשר בצורה פשוטה ומבלי שמארגני האירוע יצטרכו לעשות דבר בכוחות עצמם. יש להדגיש שחברות מובילות באמת מספקות עובדים מטעמם שימקמו את הקרוואנים בשטח ואף שיבצעו עבודות ניקיון ותפעול בהם במהלך האירוע.

כאשר פונים לחברה המספקת קרוואני שירותים, חשוב לראות מהי הזמינות שלה להעניק סיוע באירוע הספציפי. זה מתחיל בלוח הזמנים שלה, שכמובן עשוי להיות תמיד עמוס באירועים – כאמור, הדרישה לאירועים בטבע ולציוד ייעודי לצורך זה נמצאת במגמת עלייה. המלצה מועילה עבורכם היא לא להמתין עד לרגע האחרון אלא לפנות לחברה בשלבים הראשונים של תכנון האירוע, לאחר שיודעים היכן פחות או יותר הוא ייערך. יש לבחון גם את אזורי הפעילות של החברה, כשרצוי להעדיף חברות שמציעות את שירותיהן בפריסה ארצית, ממטולה ועד אילת.