שירותים ניידים לעומת שירותים כימיים

במקומות רבים, כמו אירועים משפחתיים או אתרי בנייה, יש צורך בשירותים צמודים בעלי גישה קלה. קיימים שני סוגים של שירותים מסוג זה, והם שירותים ניידים ושירותים כימיים. לכל אחד מסוגי השירותים הללו יש מאפיינים ייחודיים משלו שהופכים אותם למתאימים לשימוש בשטחים בהם אין שירותים קבועים.

שירותים ניידים ושירותים כימיים – כיצד הם עובדים?

העיקרון הבסיסי של שירותים כימיים וניידים הוא דומה – שניהם מובלים לאתר המיועד והפסולת שלהם מצטברת במיכל ייעודי. כאן הדמיון ביניהם תם, שכן יש ביניהם גם הבדלים רבים. שירותים כימיים בנויים מחומר פלסטי וקל ויש בהם שימוש בחומר כימי הנועד להמיס את הפסולת. לעתים יש בשירותים מסוג זה משאבה ידנית להורדת הפסולת, פתרון שאינו תמיד נוח או עובד כהלכה. בנוסף, השירותים הללו הם זעירים ולעתים אינם נוחים לכניסה ולשימוש.

לעומתם, שירותים ניידים הם נוחים לתפעול ושונים לחלוטין מבחינה וויזואלית. לרוב, שירותים ניידים נמצאים בתוך קרואן גדול ואינם צפופים כלל. השירותים הללו נראים לרוב כאילו נלקחו מחדרי מלון ויש בהם כיור, מגבות ואמצעים להפגת ריח.

מלבד המראה האסתטי שלהם, שירותים ניידים הם נוחים לשימוש, ובזכות גודלם הם מאפשרים גישה לכיסאות גלגלים ולאנשים בעלי מוגבלויות גופניות. אין בהם שימוש בכימיקלים מסוכנים כמו בשירותים כימיים, מה שמוסיף ליתרונותיהם על פני שירותים מסוג זה.

ביובית – איך מתמודדים עם סתימה בשירותים?

באופן טבעי, כפי שקורה גם בשירותים הביתיים, עלולות להיות סתימות בשירותים ניידים. יש למצבים הללו פתרון פשוט והוא שימוש במשאית ביובית ששואבת את הפסולת בעזרת צינור מיוחד. הפסולת נכנסת למיכל ייעודי על גבי המשאית ומובלת לאתר מיוחד בו מטפלים בה. פתרון זה עוזר לשמור על הניקיון ועל האסתטיקה של השירותים הניידים, מה שהופך אותם, על כל יתרונותיהם הנוספים, לשירותים המושלמים לשימוש חיצוני.